16 Haziran 2014 Pazartesi

oyun grubu 5.buluşma

uzun zamandır oyun grubu yazısı yazamıyordum bloga. itiraf etmek gerekirse genelde telefondan girdiğim için fotograf eklemek çok zaman aldığı için ihmal ettim bu süper ötesi buluşmalarımızı yazmayı...
az evvel sevgili arkadaşım Betüşüm'den bir mesaj aldım. diyorki bana: 'hiloşum bizde oyun grubu kurmak istiyoruz. Bize bir fikir ver' 
pek mutlu oldum, umut doldum... 
dedimki bende ona: 'herkes oyun grubu kursun, tüm bebeler oynasın:)'

facebook ve instagram üstünden ekledim bu fotografları ancak ayrıntılı şekilde etkinliklerimizi anlatmam lazımdı:)

etkinliklerimiz:

tünelden balık toplamaca 
çocuklarda kaba motor gelişimini destekleyen bir etkinlik. Hemde devamlılık kavramını öğrenmelerine vesile olacaktır diye düşünüyorum. tüneldeki balıklarımızda etkinliğimize renk kattı:)
kart yiyen kutu adam:)

5 renkte hazırladığım geometrik şekilleri aynı renkteki deliklerden atmaca...
hem renkler öğreniyoruz, hemde matematiğe ufaktan bir giriş yapmış oluyoruz. zeynebim bu anne yapımı oyuncak sayesinde daire, kare ve üçgeni ayırt edebiliyor. ve adlarıyla söylüyor:) maşallahhh hanımkızımaa:)

tataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:)
mısır nişastası ile sanat:)
parmak boyalara para vermeye, içeriği ne oldugunu bilmediğimiz boyalara çocuklarımızı maruz bırakmaya son:)
göz kararı mısır nişastasını az biraz su ekleyerek istediğimiz kıvama gelene kadar pişiriyoruz ve kaç renkte boya hazırlayacaksak pay ediyoruz. sonra içlerine birer damla gıda boyası ve işte boyalarımız hazır. 3 ana renkte gıda boyamız olması yeterli zaten biliyorsunuz:)


her buluşmamızda oldugu gibi geleneksel yemeğimiz maantımızı yedik, çaylarımızı içtik, yanında pastalarımızın tadını çıkarrtık ve diğer oyun grubumuzda buluşmak üzere vedalaştık:)
iyiki varsınız canlarım:)

4 yorum:

 1. oyun grupları çok iyi oluyor, çocuklar birbirini tanıyor değilmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Nihalciğim. Hem biz anneler çok keyıf alıyoruz. Dolu dolu gecırıyoruz. Hemde çocuklar gıtgıde daha guzel oynamaya başlıyorlar.

   Sil
 2. harikasın yine hilalim canım benim maşallah sen harika bir annesin bunu sakın unutma zeynebimde dünyalar tatlısı bir prenses maşallah tatlı anne kıza sizi seviyorum

  YanıtlaSil

Hakkımda

Fotoğrafım

Harika bir anne- babanın tek kızı, iki erkek kardeşin ablası, 2010 Temmuz'dan beri eş, 2012 Ekim'den beri dünya tatlısı bir kızın annesiyim.