2 Eylül 2013 Pazartesi

adım adım eğitim setlerimiz

annelik zor zanaat gerçekten. biz yeni nesil anneler daha mı ince düşünmek zorundayız, dönem bunu mu gerektiriyor bilmiyorum ama bende kuzusu şöyle azıcık büyüyüpte ortaya çıkınca telaşa kapılıp " çocuğum için neler yapabilirim? onun geleceğine, eğitimine nasıl katkı sağlayabilirim?" diye düşünmeye başladım.
internet amca sağolsun hemen imdadıma yetişti ve bana çeşit çeşit alternatifler sundu..tabi bu alternatiflerin hepsine dalarsak boğuluruz. hepsini karşılamaya ne bütçemiz dayanır, ne de yüreğimiz..zaten çocuk da sıkılır bu yüklemeden, erken başlayan okulumsu, oyunumsu faaliyetlerden ve kitaplardan...

velhasılkelam bir kaç araştırma neticesinde http://www.adimadim.com/tr-TR/ adım adım setlerine karar verdim. kabul ediyorum birazcık tuzlu:) ama her ay çocuğumun ayına uygun etkinlik kitabı ve ona uygun oyuncaklar, destekleyici materyaller gelecek olması beni heyecanlandırdı.
siteye şöyle bir göz atmak için üye olmuştum zaten. onlarda sanki benim üye olma fikrimin pekiştiğini anlamışcasına, üye olurken bıraktığım iletişim bilgilerime göre bana ulaşıp, kendilerini, ürünlerini, setlerin eve geliş sürecini falan filan tanıtınca düşündüm ve dedim ki: hayde bismillah...
zeynebim henüz 6 aylık olmasına rağmen 9.aydan başlayan bu setlere üye olduk.içinde 9.aya uygun etkinlik kitabı ve monozebra kartlarına benzer çift taraftlı flash kartlar, 1-2 numune ürün, bebeğimin aylık gelişimini gösteren bir poster ve erken üye olduğumuz için "hoşgeldin bebeğim" adlı bir kitapcık çıktı bu ilk setten..
etkinlik kitabını cidden 9.ay gelene kadar çok etkin kullanamadık. hani şöylee bi kurcaladık, inceledik bir hevesle ama zeynebim çok da ilgilenmedi. ancak flash kartlar ilk günden cezbetti kuzumu:)

fotoğrafların bir kısmı ilk başlara ait.zeynebim minnacık henüz. bir kısmı ise yakın zamanda çekildi. halen kartlarımızı yanımızda taşıyoruz, evde oynuyoruz.
10.ay setimizde elimize ulaştı. bu yazımız biraz gecikmeli oldu ancak bundan sonraki setleri ayı ayına paylaşmayı düşünüyorum. ben araştırırken blogger annelerin paylaşımlarından çok faydalandım. kimbilir belki bir anneye yol gösterir yaşadıklarımız. ve işte kuzum setleriyle haşır neşirkene:)


sepetten kitaplarına ve kartlarına uzanırken

kitap sepetimiz

en sevdiği sayfaaa "ceeeeee" sayfası:)
9.ay setinin ilk etkinliği..gülen bebek nerdesin? diye sorup pencereyi kaldırıyoruz ve altından bebek çıkıyor.ilk başlarda ben açıyordum sayfayı ama şimdi kızım çok alıştı ve seviyor bu bölümü..
"gülen bebek nerdesin? tatlı bebek nerdesin?" diye şarkı eşliğinde kitabı gösterince direkt pencereye uzanıyor ve açıyor..sonrada yüzünde bir tatlı gülümseme beliriyor ki dünyalara bedel:)


 bu da "ayıcık nerde?" etkinliği:)

 6 aylık kuzum flash kartını inceliyor:)
 setler bu şekilde kutusunda geliyor.
 ve işte ilk setten çıkanlar:)

2 yorum:

  1. durmak yok yola devam zeynepciği ne güzelde yetişdiriyor annesi maşallah

    YanıtlaSil
  2. Sağol fatmam. Siz tecrübeli annelerin ışığında ilerliyoruz inşallah. :)

    YanıtlaSil

Hakkımda

Fotoğrafım

Harika bir anne- babanın tek kızı, iki erkek kardeşin ablası, 2010 Temmuz'dan beri eş, 2012 Ekim'den beri dünya tatlısı bir kızın annesiyim.