21 Ekim 2013 Pazartesi

Diş Partimiz

Yine geç kalan bir yazıyla karşınızdayız. 5 ekim'de yaptık kuzumun diş partisini aslında ama fotoğrafların tamamının elime geçmesini bekledim yazımı yazmak için.

Önce biraz diş çıkarma maceramızdan bahsetmek istiyorum.

Zeynep'im kısmen geç çıkardı ilk dişini. 30 ağustos 2013'te yani kızım tam 10.5 aylık iken çıktı ilk incimiz.  Ateş, ishal ve iştahsızlık ve ardından bardaktaki tıkırtı ile ilk diş merhaba dedi bize:)

1 ay geçmeden ikinci alt diş gözüktü. Çok şükür ilki kadar sıkıntı vermedi kuzuma. En son da üst iki diş çıktı. 2 hafta önce yine bir ateş ve hafif ishal oldu. Sabaha üst dişin biri hooopp parladı ordan, ardından hemen yanındaki....zannediyorum böyle aralıklı çıkaracak zeynepcik dişlerini...sağlıkla sıhhatle hayırlısıyla çıksın inşallah bebeğimin tüm incileri...

Gelelim diş partimize...

Anne olacağımı öğrendiğim günden beridir evladımla ilgili herşeyi hayal ettim, kafamda kurdum, planlar yaptım. Allah'ın izniyle hiç birşey içimde uhte kalsın istemedim. 40 mevlüdü, 6 ay kınası, diş partisi ve doğum günü bunların başlıcalarıydı.

6 ay kınası bizim yöremizde çokda bilinen bir kutlama değil. Daha çok Ege yöresi yapıyormuş bunu ama bende bazı bloglarda ve forumlarda görünce çok beğenmiştim bu fikri. Kızım olacağını öğrenincede kayınvalidem istanbul'dan bindallı alıp gelmişti Zeynep'im için. 6 ay kınası ve diş partisini aynı anda yapmaya karar verdim çünkü ardı ardına 3 parti yapmak zor olacaktı benim için. 
kınamızı ve diş partimizi 5 ekimde yaptık. Arkadaşlarım, anneanne, babaanne, hala, yengeler ve kuzenler davetliydi sabahki organizaysonumuza. Akşamada beylere buyrun dedik ve dayılar, dedeler ve amcalar geldiler sağolsunlar. içime sinesi bir parti oldu. günlerce uğraşmıştım ama fazlasıyla değdi Allahıma şükürler olsun.
zeynebime güzel anılar kaldı o güne dair...buyrun kınamız ve diş partimizden fotoğraflar...


davetiyemiz
Misafirlerimizden imkanları dahilinde pembe veya yeşil giyinmelerini rica ettik. Sağolsunlar onlarda özen gösterdiler ve çok hoş bir atmosfer oluştu evimizde :))


Davetiyelerimizi bu şekilde tüle koyup isme özel dağıttık  anne yapımı diş pastamızDiş partisi hatırası yazımız
Masamız genel görünüm

Diş buğdayı kolyemiz Diş fırçası ağacımız 
Çocuklara hediyemizdi ;)Hediğimiz Diş notluğumuz


Maskelerimiz
Odamız son durum


Kızımın bu güzel posteri karşıladı misafirlerimizi
Buğdaylar saçıldı başından aşağı


Ve Zeyneb'im steteskopu seçerek doktor olacağı sinyalini verdi :) hadi bakalım hayırlısı 2 yorum:

  1. Oyy oy maşallah subhanallah.. ne güzel şeyler hazırlanmış, ne eğlenceli geçmiş... Zeynepçik çok şanslı çoook :)

    YanıtlaSil

Hakkımda

Fotoğrafım

Harika bir anne- babanın tek kızı, iki erkek kardeşin ablası, 2010 Temmuz'dan beri eş, 2012 Ekim'den beri dünya tatlısı bir kızın annesiyim.