14 Ekim 2013 Pazartesi

Zeynebimle bir Bayram daha


Yarın kurban bayramımızın ilk günü... 4 gün sürecek bu mübarek Bayram. Kendisi iş bayramı olması sebebiyle biraz göz korkutur ama her sene aynı coşku ile karşılanır. 
Bu seninle aslında 2. Kurban bayramımız bebegım. Gecen yıl sadece 1 haftalıktın. Şimdi ise allahıma binlerce şükür yaşını kutluycaz. Bayramın 4. Gunü yani 18 ekım benım tatlı kuzumun dogum gunü. 
Bu akşam Zeyneb'e biraz kurban Bayramı'nı anlatmaya çalıştım. 1 yasında olan biri ne kadar ılgilenırse kuzum da o kadarcık ılgılendı ama olsun bu da yeter şimdilik. 
Eva süngerden koyun yaptık. Pamuk yapıştırma kısmında agZına sokmasına engel oldugum zamanlarda Zeynep bana yardım ettı :)
Koyunu canlandırdık, seslendırdık, meleştıkk guZel güzel. Çok sevdı mınık kuşum hatta o kadar sevdıkı koyuna sarılmaya kalktı:)
Sonuç: tum pamuklar yolundu :)
Annesi yılmadı o pamuklar tekrar yapıştı. NotumuZ yazıldı. Lastık takıldı ve bir iki fotograf ardından salon kapımızın üstündeki yerını aldı. Mısafırlerımızı karşılayacak :)


Kurban bayramından bir kaç fotoğraf
Bayram yemeği için babaanneye gidiyoruz :) 

Ahmet abisiyle salonu sürünecek turladılar :)Gece yenilen kavurma :)

Dedesi menekşe gözlüsüyle :)


Seviyorummmm sizi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımda

Fotoğrafım

Harika bir anne- babanın tek kızı, iki erkek kardeşin ablası, 2010 Temmuz'dan beri eş, 2012 Ekim'den beri dünya tatlısı bir kızın annesiyim.