17 Kasım 2014 Pazartesi

Dalgalan sende şafaklar gibi ey şanlı hilal

-zeynep bu nedir annecim? Aydede
-peki bu nedir? dıldız (yıldız)
-ikisi yanyana gelince ne olur peki? Tüykkk Bayyyağı (Türk bayrağı) :)

yüreğinde hep vatan, millet, bayrak aşkı olsun canım kızım...Vatanını çok sev, Bayrağını çok sev, istiklal marşını çok sev, sana bu günleri armağan eden Ata'nı çok sev...

Ne mutlu Türk'üm de, dedirt, bunu demene izin vermeyeceklere inat hemde...

ne mutlu TÜRK'üm diyene...


bu sene 29 Ekim Cumhuruyet Bayramından geriye kalanlar...


28 Ekim akşamı kızımla dışarı çıktık ve ertesi gün için kırtasiyeden bayraklarımızı aldık...29 Ekim sabahı evimizin yakınındaki okula bayramı izlemeye gittik. oradaki abilerimizin, ablalarımızın coşkusuyla bizde coştuk...ve yine elimizde şanlı bayrağımız vardı..
daha sonra parkta güneşin tadını çıkarmayı da ihmal etmedik :) şansımızdan havada muhteşemdi..:)


bunlarda aynı günün akşamına gittiğimiz oyun alanından kareler :)markete girdiğimizde zeynebimin dikkatini çeken ilk şey :BİBER :)
aldık, reyondaki amcaya yıkattırdık ve marketten çıkana kadar bir tanesini yedik :) hak geçmesin diye tarttırdıktan sonra bir adet biberi reyona iade etmek istedik ama sevimli amca kabul etmedi...'olurmu öyle şey küçük hanıma bizim ikramımız olsun' dedi :)
teşekkür ettik ayrıldık :)
Türk Bayrağı temalı sanat çalışması yapmadan olmazdı tabiki...parmak boyası ile parmak baskı Türk Bayrağımız Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımda

Fotoğrafım

Harika bir anne- babanın tek kızı, iki erkek kardeşin ablası, 2010 Temmuz'dan beri eş, 2012 Ekim'den beri dünya tatlısı bir kızın annesiyim.