25 Ocak 2014 Cumartesi

Daire ve renk yapbozu

Montessoriyi ilk duyduğumda araştırırken keşfettim kendisini..her bir tıkda hayranlığım bir kat daha arttı. Hem oğulcuğuyla geçirdiği inanılmaz eğitici ve kaliteli zaman, hem etkinliklerine hemde annenin tüm bunları anlatırkenki üslübuna bayıldım...Hemen 'Sık kullanılanlar' listeme ekledim ve sık sık bakar oldum...
Nerden mi bahsediyorum? Elbette aktivite araştıran, montessoride neymiş acaba deyip merak eden her ebeveynin yolunun en az bir kez düştüğü, bir kere girince içinden çıkmak istemeyeceği bir etkinlik denizi olan sevgili etkaca:) 
etka'nın annesinin adını bilmiyorum henüz..Ben kendisine sevgili etka'nın annesi diyorum...arkadaşlarla aramızda konuşurken 'aaa evet ben onu etka'cada görmüştüm'diyoruz örneğin öyle çok içimizi işlemişki...
işte bu muhteşem annenin yaptığı, benimde görüp 'zamanı geldiğinde bende yaparım' diyerek aklımın bir köşesine yazdığım daire yapbozunu bende yaptım kendimce:)
evde raptiye olmayınca bende tutacak yerlerini aynı renkteki ponponlarla yapıverdim. Sevgili Etka'nın annesine fotoğrafları yolladım ve O'da bu fikri beğendiğini söyledi:)
zeynep şuanda mavi rengini tanıyor ve bugünlerde kırmızıyı üzerinde duruyoruz...ancak bazen acaba kırmızı için erkenmi diye düşünmüyor değilim...bu yazımı okuyup bana bu konuda fikir verecek blogger annelerimize duyurulur...sizde sarı,yeşil gibi telafuzu kısmen daha kolay bir renk mi tercih etmeliydim?5 yorum:

 1. canım bu haftaki partisi tam da sana göre montessori etkinlikleri bekliyorum : )

  YanıtlaSil
 2. canım bloğunda izleyici görünmüyor. çözümü için çok basit bir yol için post yayınladım işine yarayabilir
  http://cocugumlaeglenirken.blogspot.com.tr/2014/01/blogumda-izleyiciler-kaybolmus.html
  canım bir de yorumlardan kelime sorusu ile robot olmadığını kanıtlayı iptal etsen süper olur yprum yazarken çok zor oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nihalciğim takip listeme kavuştum sayende..çok teşekkür ederim. diğerlerini yapmaya çalıştım umarım olmuştur..
   hemen geliyorum etkinlik eklemeye.inan bu hafta unuttum.. sevgimle

   Sil
  2. ne güzel çok sevindim sorunu çözmene

   Sil
 3. Biz de yaptık ama sadece renk değil şekilleri de kullandık sağol canım senin etkinliklere bakarken aklıma düştü :)
  http://pasamlayasam.blogspot.com.tr/2014/03/kartondan-bul-tak.html

  YanıtlaSil

Hakkımda

Fotoğrafım

Harika bir anne- babanın tek kızı, iki erkek kardeşin ablası, 2010 Temmuz'dan beri eş, 2012 Ekim'den beri dünya tatlısı bir kızın annesiyim.